حسابداري دوركاري

حسابداري دوركاري

 

حسابداري دوركاري :

حسابداري دوركاري روشي از حسابداري مي باشد كه در اين روزها ، به علت پيشرفت در تكنولوژي و به ويژه همه گيري بيماري كرونا رواج بيشتري پيدا كرده است . حسابداري دوركاري را با نام هاي ديگري هم چون ؛ حسابداري آنلاين ، حسابداري از راه دور نيز مي شناسند .

حسابداري از راه دور جزو آن دسته از كارهايي مي باشد كه به مهارت زيادي نياز دارد و فردي كه حسابداري دوركاري انجام ميدهد مي بايست در حسابداري بسيار حرفه اي ، خبره و كار بلد باشد .

حسابداري دوركاري و پيشرفت تكنولوژي :

حسابداري دوركاري رابطه اي مستقيم با پيشرفت علم و فن آوري هاي روز دنيا دارد . امروزه پيشرفت در علم كامپيوتر ، نرم افزارهاي مختلف حسابداري و شبكه هاي اجتماعي موجب گرديده تا حسابداران بتوانند به صورت آنلاين و بدون نقص از پس انجام امور مالي و حسابداري دوركاري به نيكي بر بيآيند .

حسابداري دوركاري و روش هاي دريافت اسناد :

حسابداري دوركاري هم همانند روش هاي ديگر حسابداري ( اعزام حسابدار و …) به اسناد و مدارك مثبته نياز دارد . در حسابداري دوركاري به چند روش مي شود اسناد و مدارك را دريافت نمود . در ذيل به چند نمونه از روش هاي دريافت اسناد و مدارك اشاره و در مورد مزاياي آن توضيح خواهيم داد :

1 – دريافت اسناد و مدارك حسابداري از طريق شبكه هاي اجتماعي به صورت روزانه و يا هفتگي ، از جمله برترين مزاياي اين روش مي توان به صرفه جويي در هزينه هايي از قبيل زمان از دست رفته ، اياب و ذهاب ، پست و … نام برد . در اين شيوه اصل اسناد و مدارك نزد كار فرما باقي مي ماند ،

كه اين مورد نيز جهت برخي از كارفرمايان كه به نگهداري اسناد حسابداري نزد خود حساسيت بيشتري قائل مي باشند حائز اهميت مي باشد .

2 – دريافت اسناد و مدارك حسابداري از طريق اداره پست .

3 – دريافت اسناد و مدارك به صورت حضوري . در اين حالت بنا به توافق ، هم كارفرما مي تواند نماينده اي را مشخص و اسناد و مدارك حسابداري را ارسال نمايد و يا نماينده ي شركت حسابداري و يا شخص حسابدار مي تواند جهت دريافت اسناد حسابداري در دفتر كارفرما حضور يابد

و در آن جا اسناد حسابداري را بررسي نموده  و در صورت نداشتن ايراد تحويل گيرد ( اگر ايرادي در اسناد و مدارك باشد جهت برطرف نمودن آن نزد كارفرما باقي مي ماند ) .

حسابداري دوركاري

 

حسابداري دوركاري و مهارت حسابدار دوركار :

حسابداري دوركاري و حسابدار دور كار نياز به مهارت و پختگي فراوان دارد . حسابدار دور كار بايد آناليزور بسيار قوي باشد . حسابدار مي بايست سابقه كار بالا و مفيدي در حسابداري داشته باشد .

در حسابداري دور كاري تنها مهارت هاي حسابداري كافي نمي باشد و حسابدار دوركار بايد آشنايي كامل به بسياري از نرم افزارهاي ديگر ( اكسل ، نرم افزارهاي مختلف حسابداري و … ) نيز داشته باشد .

حسابداري دوركاري و راز داري :

حسابداري دوركاري و حسابدار دور كار بايد به اصول راز داري پايبند باشد . راز داري جزء لاينفك شغل حسابداري مي باشد . خصلت هايي هم چون راز داري ، امانت داري ، درستكاري و به طور كلي انسانيت ، نشان دهنده اصول اخلاقي و اخلاق حرفه اي هر شخص مي باشد و حسابداري نيز از اين امر مستثني نيست .

بايد توجه داشت كه كارفرما اطلاعاتي را نزد حسابدار قرار مي دهد كه شايد نزديك ترين فرد به ايشان هم از آن مطلع نباشد . پس بايد قدر اين اعتماد را دانست و براي آن ارزش قائل شد .

این مطلب را مطالعه کنید: شرکت حسابداری درکرج

 

 

حسابداري دوركاري و كاهش هزينه ها :

حسابداري دوركاري سبب مي شود كه هزينه هاي كارفرمايان عزيز به ميزان چشم گيري كاهش يابد . هزينه هايي از قبيل ملزومات مصرفي ، هزينه ميز و صندلي ، صرفه جويي در فضاي محل كار و … تمامي اين امكانات در محل كار حسابدار دور كار فراهم مي باشد و ديگر نيازي به هزينه كرد كارفرمايان محترم ندارد .

پيشنهاد من اين است كه حسابداري خود را به شركت حسابداري بسپاريد ، چرا كه كار با شركت حسابداري علاوه بر مواردي كه در بالا قيد گرديد مزاياي ديگري نيز در بر دارد .

مزايايي از قبيل ؛ كاهش چشمگير در هزينه هاي شما ، بدين صورت كه هنگامي كه شما كارفرمايان محترم امور حسابداري خود را به شركت حسابداري و يا موسسه حسابداري مي سپاريد ، ديگر تنها يك شخص بر روي اسناد و مدارك شما كار انجام نمي دهد .

شما در اين صورت تيمي از افراد خبره در امر حسابداري و مشاوره اي را به استخدام در آورده ايد ، در اين حالت علاوه بر حسابدار مدير مالي و حتي مشاور مالي و مالياتي را نيز با هزينه اي به مراتب كم تر و مقرون به صرفه تر در خدمت خواهيد داشت .

شركت حسابداري در كرج و ديگر شهرهاي ايران ( ثبت ارقام ) مفتخر مي باشد كه انجام امور حسابداري و مالياتي را به بهترين نحو ممكن جهت شما سروران گرامي انجام دهد .

كافيست با يك تماس در بخش تماس با ما ، از مشاوره مالي و مالياتي متخصصين ما در ثبت ارقام بهره ببريد تا با خيالي آسوده انجام امور حسابداري و مالياتي خود را به ما بسپاريد .

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ