مشاوره حسابداری در کرج

مشاوره حسابداری

مشاوره حسابداری در کرج

 

مشاوره حسابداری در کرج و خدماتی که موسسه ثبت ارقام در زمینه مشاوره حسابداری ارائه می کند

مشاوره حسابداری در کرج و تمام نقاط ایران در چهاچوب قوانین و مقررات حسابداری و حسابرسی و همین طور قوانین مالیات های مستقیم و سایر قوانین کشور از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار میباشد .

مشاورحسابداری باید فردی کارآزموده و باتجربه فراوان باشد تا بتواند با ارائه مشاوره های عالی خود حداقل ترس جرائم و رقم های کلان ناشی از مشاوره های نامطلوب حسابداری را به صفر برساند تا شرکت با خیالی اسوده و بدون زیان های جبران ناپذیر با تمام قوا برای ارتقاء وضعیت اقتصادی خود قدم برداردکه همه این موارد دست به دست هم میدهند که اقتصاد مملکتمان به حد مطلوب خود برسد،برخی از مباحثی که مشاوره حسابداری بسیار در آن مفید میباشد به شرح زیرمختصر و کوتاه برسی میشود.

– مشاوره حسابداری در کدینگ حسابداری:

مشاوره حسابداری در زمینه کدینگ بسیار با اهمیت میباشد ،منظور از کدینگ حسابداری یعنی دسته بندی یا طبقه بندی حسابها با توجه به فعالیت مجموعه از کل به تفضیل می باشد که می توان گفت کدینگ حسابداری در تمامی شرکتها و موسسات بزرگ و حتی کوچک بسیار پرکاربرد است.

امروزه با توجه به پدیدار شدن نرم افزارهای مالی کد گذاری حسابها یا کدینگ حسابها به صورت سیستمی می باشد از آنجا که کدینگ کردن حسابها پایه گذاری سیستم حسابداری مجموعه  و بسیار حساس می باشد به همین جهت این اقدام باید توسط نیروهای مختصص و حرفه ای حسابداری صورت بگیرد تا هم فعالیت های مالی یک شرکت به مشکل نخورد.

مشاوره حسابداری و ارتباط آن با امور مالیاتی

مشاوره حسابداری و مشاوره مالیاتی شاید در دید اول با هم متفاوت باشد و خیلی از مواقغ شاید خیلی از عزیزان بر این تصور باشند که مشاوره مالیاتی و مشاوره حسابداری خیلی با هم تفاورت دارند و اصلا یکی نمیباشند آیا به نظر شما هم این چنین میباشد .

آیا به نظرشما هم مشاوره حسابداری و مشاوره مالیاتی خیلی از هم فصله دارند ، مشاوره حسابداری و مشاوره مالیاتی دو برادر میباشند یعنی اگر یک مشاوره مالیاتی علم حسابداری نداشته باشد مسلما فردی که از او مشاوره دریافت مینماید با مشکلات اساسی دست و پنجه نرم خواهد کرد و برعکس اگر شخصی علم مالیاتی نداشته باشد مشاوره گیرندگان از این مشاوره هم با مشکلاتی اساسی روبرو خواهند شد .

دلیل و علت چه میتواند باشد یا به عبارت دیگر یک مشاور برای ارائه راهکار چه خصوصیاتی باید داشته باشد آیا باید فقط در یک رشته و یا یک زمینه تجربه کسب کند یا در تمامی زمینه های مرتبط کسب تجربه نماید خوب جواب این سوال را باید با این مثال خدمت شما سروران عرض نمایم .

به عنوان مثال اگر ما یکی از حلقه های یک زنجیر را قطع نماییم آیا آن رنجیر قادر به حفظ قابلیت قبلی خواهد بود مسلما خیر پس یک مشاورباید پس از کسب تجربه در زمینه حسابداری و زمینه مالیاتی و ترکیب این دو تجربه به یک مشاوره مالیاتی و مشاوره حسابداری اقدام نماید .

– مشاوره حسابداری در اصلاح و بستن حسابها:

مشاوره حسابداری در بستن حسابها فوق العاده مهم میباشد به دلیل اینکه یکی از ایرادات و مشکلات حسابداری اصلاح و بستن حسابها در پایان سال می باشد.

– که از جمله اصلاح حسابها می توان به:

  • اصلاح حساب پیش پرداخت هزینه ها و پیش دریافت درآمدها
  • شناسایی و ثبت درآمدهای تحقق یافته
  • شناسایی و ثبت هزینه های معوق
  • شناسایی و ثبت هزینه مطالبات مشکوک الوصول
  • شناسایی و ثبت هزینه استهلاک دارائیها

اشاره کرد.
این اصلاحات مستقیما در حساب سود و زیان شرکت اثر می گذارد به همین دلیل این اصلاحات می بایست قبل از تهیه گزارش مالی (صورتهای مالی) شناسایی و ثبت شوند.

بستن حسابها در واقع به زبانی ساده یعنی صفر کردن مانده حسابهای بدهکار و بستانکار در پایان سال مالی شرکت می باشد، که در واقع حسابها به دو دسته موقت و دائم تقسیم میگردند که حسابهای موقت نیز در پایان سال مالی با حساب سود و (زیان) و حسابهای دائم با سند اختتامیه بسته می شود.

– مشاوره حسابداری در تهیه و تنظیم صورتهای مالی:

مشاوره حسابداری در تهیه صورت های مالی از عوامل تاثیر گذار و مفید برای شرکت میباشد زیرا یکی از فعالیتهای اصلی موسسات حسابداری تهیه و تنظیم صورتهای مالی (تراز نامه، صورت سود و (زیان)، صورت جریان وجوه نقد و یادداشت های توضیحی) بر اساس اسناد ثبت شده (رویداد های مالی) توسط حسابدار در جهت ارائه به استفاده کنندگان درون سازمانی (هیئت مدیره ، مدیران و….) و برون سازمانی (سهامداران و…) برای تصمیم گیری در خصوص سهام و سرمایه گذاری که انجام داده اند می باشد.

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ