وكيل مالياتي

وکیل مالیاتی

وكيل مالياتي :

وكيل مالياتي و ياري گرفتن از وكيل مالياتي كار بلد براي شركت ها و صاحبان مشاغل از اهميت به سزايي برخوردار مي باشد . اين مسئله اي است كه بسياري از شركت ها آن را لمس كرده اند و از وجود و توانايي هاي وكلاي مالياتي بهره مند مي شوند .

البته در اين ميان نيز هستند اشخاصي ( اشخاص حقيقي ، اشخاص حقوقي ) كه نسبت به دريافت مشاوره از مشاور مالياتي مقاومت نشان داده و يا سستي مي نمايند ، كه در نهايت به نقطه اي مي رسند كه از عدم دريافت مشاوره از وكلاي مالياتي ، متوجه لطمات و خسارات جبران ناپذيري مي گردند .

وكيل مالياتي به چه شخصي گفته مي شود :

وكيل مالياتي به شخصي گفته مي شود كه به امور حسابداري و حسابرسي اشراف كامل داشته باشد و از پرونده هاي متعدد و با موضوعات مختلف سربلند بيرون آمده باشد .

وكيل مالياتي در جهت حل پرونده ماي مالياتي موديان ( موكل ) در جلسات رسيدگي حضور ميابد و طبق اصول و استانداردهاي حسابداري و بر اساس قوانين سازمان امور مالياتي ( قانون مالياتهاي مستقيم ) و …  موارد قيد شده در اظهارنامه ابرازي را اثبات مي نمايد و باعث جلوگيري از بروز جرائم مالياتي مي گردد .

وكيل مالياتي و حوزه فعاليت :

وكيل مالياتي مي تواند در تمامي حوزه ها اعم از ماليات عملكرد ، ارزش افزوده ، بيمه و حسابرسي ورود نمايد و با تنظيم لوايح مالياتي از مودي ( موكل ) خود دفاع نمايد .

در اين ايام و با توجه به تغييرات گسترده اي كه در سيستم مالياتي كشور مخصوصا در سال 1400 رخ داده است ، نياز به حضور يك مشاور مالياتي در هيئت هاي مالياتي امري حياتي گرديده و با توجه به پيچيدگي مسائل مالياتي همراهي وكيل مالياتي در كنارصاحبان مشاغل و كارفرمايان محترم امري ضروري گرديده مي باشد .

وكيل مالياتي

وكيل مالياتي و اخلاق حرفه اي :
وكيل مالياتي نيز بايد همانند ديگر حرف از اخلاق حرفه اي برخوردار باشد . مشاور مالياتي بايد از اخلاق صد در صد حرفه اي برخوردار بوده و فقط به خاطر اين كه قراردادي با موكل خود را منعقد نمايد قول حل مسائلي را به موكل خود بدهد كه خود مي داند اين مسائل غير قابل حل مي باشد .

يك مشاور مالياتي خوب نبايد به مسائل مالي شركت ها ( حجم پرونده ها ) توجه داشته باشد و بايد امور وكالت كليه شركت ها را هر چند به ميزان كم بپذيرد .

وكيل مالياتي و قبول پرونده هاي مالياتي :

مشاور مالياتي زبده و كار بلد با تسلطي كه بر قوانين ، آيين نامه ها و بخشنامه هاي مالياتي دارد مي تواند موجب كاهش پرداختي هاي مالياتي شود . از مهم ترين فعاليت هاي مالي شركت ها و مجموعه ها ، انجام امور مالياتي مي باشد .

انجام اين گونه امور از حساسيت فوق العاده بالايي برخوردار مي باشد . در نتيجه اموري از اين دست را حتما بايد به افراد زبده و كار بلد سپرد .

وكيل مالياتي و فن بيات قوي :

وكيل مالياتي زبده و كار بلد يابد از فن بيان خوبي نيز برخوردار باشد . در واقع جهت انجام وكالت در امور مالياتي تنها آگاهي به  قوانين كافي نمي باشد . از ويژگي هاي يك مشاور مالياتي زبده و كار بلد فن بيان قوي و گيراي او مي باشد .

به اين علت كه برخي از مواد و مستندات نياز به توضيح دارد . در اين مواقع است كه مشاور مالياتي با فن بيان گيرا و خوب خود مي تواند به خوبي حق مطلب را ادا نمايد و از حقوق موكل خود دفاع نمايد .

وكيل مالياتي و به روز بودن اطلاعات :

وكيل مالياتي نيز همانند ديگر اشخاص و حرف مي بايست اطلاعاتش به روز باشد ، مخصوصا در اين ايام كه متاسفانه يا خوشبختانه قوانين مالياتي با توجه به مقتضيات و شرايط جامعه در حال تغيير مي باشند .

با اين وجود اگرمشاور مالياتي به قوانين مالياتي جاري اشراف كامل نداشته باشد ، مسلما نمي تواند حق مطلب را ادا نمايد و از حق و حقوق شركت ها دفاع نمايد . ثبت ارقام با بهره مندي از مشاورین مالياتي حرفه اي و كار بلد آماده است تا صفر تا صد امور مالياتي و همچنين امور حسابداري شما عزيزان را به نحو بسيار مطلوب به سر انجام برساند و در تمامي هيئت هاي مالياتي حاضر گردد .

كافيست با يك تماس امور مالي و مالياتي خود را به ما بسپاريد و از خدمات ارزشمند ما بهره مند گرديد .

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ