حسابدار موفق

حسابدار موفق

 

حسابدار موفق :

حسابدار موفق كيست ، چگونه يك حسابدار موفق بشويم ، چگونه حسابدار موفق بمانيم ، مهارتهاي يك حسابدار موفق چيست ، يك حسابدار موفق بايد چه قوانيني را بداند ، مهارت هاي كليدي يك حسابدار  چيست ، يك حسابدار موفق بايد چه ويژگي هايي را داشته باشد .

اين ها تماما سوالاتي هستند كه از ذهن يك حسابدار مي گذرند ، چرا كه هر شخصي دوست دارد در حرفه خود به موفقيت دست يابد و يا به عبارت ديگر در حرفه خود بهترين باشد .

حسابدار موفق و چگونگي دست يابي به موفقيت :

حسابدار موفق يا اگر وسيع تر نگاه كنيم ” شخص موفق ” حال در هر كار و هر رشته اي كه باشد ، شخصي مي باشد كه ويژگي هاي خاص تري نسبت به ساير افراد داشته باشد . حسابدار  نيز از اين قاعده و قانون مستثني نمي باشد ،

اگر مي خواهيم يك حسابدار موفق باشيم بايد تلاش و كوشش بيشتري نسبت به ساير حسابداران داشته باشيم . موفقيت حاصل نمي شود مگر با تلاش و جديت در كار .

اگر با افراد موفق به صحبت بنشينيم ، مي بينيم كه تمامي آن ها در صحبت هايشان حد اقل يك وجه مشترك دارند و آن جمله مشترك و معروف اين مي باشد ؛ زماني كه افراد معمولي در خواب به سر مي بردند ما به فكر كردن و كار مشغول بوديم . بزرگ ترين راز موفقيت در همين جمله مي باشد .

مي خواهم در اين جا فرموده يكي از اساتيد و بزرگان را نقل قول نمايم ؛ ايشان به من مي فرمودند اگر مي خواهي حسابدار بشوي حتما مقداري از زمان شب را ، به روز خود اضافه كن ( زمان بيشتري را به كار و تحصيل علم اختصاص بده ) و اين جمله گوهر بار استاد بزرگوارم ، هيچ گاه از ذهن من بيرون نرفت و من از آن زمان همواره ساعاتي از زمان استراحت خود را به كار و مطالعه اختصاص داده ام .

 

حسابدار موفق

حسابدار موفق بايد به چه اموري اشراف داشته باشد :

حسابدار موفق بايد در كار خود بي همتا باشد ، حسابدار موفق نه تنها به امور حسابداري ، بلكه بايد از مسائل روز كشور و دنيا نيز مطلع و با خبر باشد . از ويژگي هاي يك حسابدار موفق مي توان به اشراف او در قوانين مربوطه از جمله قانون مالياتهاي مستقيم ، قانون تجارت و … نام برد .

از نظر من يك حسابدار  حتي به امور ثبتي نيز بايد واقف باشد چرا كه امور ثبت شركت ها و حسابداري به مانند دو برادر در كنار يكديگر مي مانند . يك حسابداربايد به نرم افزارهاي مرتبط با رشته حسابداري ( اكسل و … ) نيز تسلط كافي داشته باشد . به عبارت ديگر هر چه درجه علم ما بالاتر برود به همان اندازه ميزان موفقيت ما نيز بالاتر مي رود .

حسابدار موفق و كارآموزي حسابداري :

حسابدار موفق نمي توان شد مگر با اهتمام ورزيدن در كار . حسابداراني در رشته خود موفق تر عمل مي كنند كه در دوران تحصيل علم در دانشگاه و به طور موازي به عنوان كار آموز حسابداري در يك موسسه خدمات مالي يا شركت حسابداري نيز به صورت عملي با كار آشنا شوند .

اگر دانشجوي حسابداري در زمان تحصيل بتواند موقعيت شغلي و يا آموزش عملي ، مرتبط با رشته ، جهت خود فراهم آورد ، بي شك باعث انقلابي در وجود خود گشته و راه را براي موفقيت هاي روز افزون خود هموار تر مي سازد .

حسابدار موفق و بهره گيري از تجربيات ديگران :

حسابدار موفق و به طور كلي اشخاص موفق ، افرادي مي باشند كه خود به دنبال تجربه كردن نباشند . در هر كاري بايد از تجربيات بزرگان آن رشته و فن بهره برد . بايد با افراد كار آمد و حرفه اي تر از خود نشست و برخاست نمود . به عبارت ديگر همنشين تو از تو به بايد ، تا تو را عقل و دين بيافزايد .

براي تحصيل موفقيت بهتر است با افراد موفق در آن رشته ( تاكيد ميكنم افراد موفق در آن رشته ) به بحث و گفتگو بپردازيم و به راز موفقيت اين اشخاص پي ببريم .

اين موضوع را با ذكر يك مثال پيش ببريم ؛ فرض بفرمائيد شما به شغل حسابداري مشغول مي باشيد ، نمي شود راز موفقيت در رشته حسابداري را از يك دندانپزشك پرسيد ، هر چند برخي از مسير ها در همه طرق يكسان مي باشند ، مانند سخت كوشي و … ولي بهتر آن است كه از مشاوره افرادي كه در آن كار تخصص دارند بهره برد .

حال اين مثال را به گونه ديگري بيان مي كنيم ، در نظر بگيريم كه يكي از دوستان نزديك ما كه زرگر موفقي نيز مي باشد به كشور ديگري جهت تجارت مسافرت مي نمايد و ما سرمايه اي داريم كه مي خواهيم با آن كار كرده و سرمايه خود را افزايش دهيم ،

منطقي نمي باشد كه از دوست خود بخواهيم كه در سفر خود كالاي ديگري مانند فرش و يا … براي ما بياورد ، به اين دليل كه تخصص او در طلا مي باشد نه كالاي ديگر .

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ