حسابداري پيمانكاري

حسابداري پيمانكاري

حسابداري پيمانكاري :

حسابداري پيمانكاري در بين انواع شاخه هاي حسابداري ( حسابداري شركت هاي بازرگاني ، حسابداري شركت هاي توليدي و حسابداري شركت هاي خدماتي ) از شيريني خاصي بر خوردار است . شخصي كه حسابداري انجام مي دهد بايد به تمام مسائل مربوط به امور پيمانكاري اشراف كامل داشته باشد .

به عنوان مثال در شركت پيمانكاري تهيه و تنظيم صورت وضعيت از وظايف واحد فني ( دفتر فني ) محسوب مي شود و جزئي از تخصص اين واحد مي باشد ولي يك حسابدار كار بلد و خبره در حوزه حسابداري پيمانكاري ، بايد به تهيه صورت وضعيت آگاهي كامل داشته باشد و به درستي مطلب را درك نمايد تا بتواند سند مربوط به آن را در سيستم مالي ثبت نمايد .

حسابداري پيمانكاري

حسابداري پيمانكاري و كدينگ مربوط به حسابداري پيمانكاري :

حسابداري پيمانكاري به نوع پروژه و قراردادي كه كارفرما با پيمانكار ( شخص حقيقي يا اشخاص حقوقي ) منعقد مي نمايد ، داراي سر فصل هاي مختلفي بوده و بايد به آن توجه ويژه نمود .

به عنوان مثال پيچ و مهره در حسابداري پيمانكاري براي پيمانكاري كه كار پوشش سقف شيب دار انجام مي دهد در سرفصل مواد و مصالح بايد ثبت و نگهداري گردد و همين پيچ و مهره در حسابداري پيمانكاري براي پيمانكاري كه شركت نفتي دارد

و كار حفاري دكل هاي نفتي را انجام مي دهد در سر فصل ابزار و ملزومات مصرفي ثبت و نگهداري مي گردد به طور كلي تهيه كدينگ در تمامي انواع حسابداري كه در بالاي اين صفحه نيز به آن ها اشاره گرديد ، بسيار مهم و حائز اهميت مي باشد  . استفاده از سر فصل هاي درست و به جا سبب مي گردد كه ما مطابق با استاندارد هاي حسابداري گام برداريم و كاري قابل قبول را ارائه دهيم .

 

حسابداري پيمانكاريحسابداري پيمانكاري و حسابدار موفق شركت پيمانكاري

حسابداري پيمانكاري نيز به مانند حسابداري هاي ديگر از پيچيد گي هاي خاص خود برخوردار مي باشد و نياز به تخصص دارد .

يك حسابدار خوب و كار بلد كه مي خواهد به انجام كار حسابداري پيمانكاري مشغول بشود ، قبل از آن كه بخواهد در داخل دفتر شركت كار خود را انجام دهد و سند صادر نمايد ،

بايد از محل كار خود بيرون زده و از پروژه مربوطه بازديد نمايد و با چرخه كار آشنايي پيدا كند و آن را از نزديك لمس نمايد ،

چرا كه تنها در اين صورت مي باشد كه مي تواند درك درستي از اسناد و مدارك ارائه شده به ايشان داشته و متوجه شود كه مدركي كه براي ثبت در سيستم حسابداري به دست او مي رسد بايد در چه سرفصلي ثبت و نگهداري گردد و اين مدرك مرتبط با چه بخشي از كار مي باشد .

 

حسابداري پيمانكاري و شركت حسابداري :

حسابداري پيمانكاري نياز به تخصص و مهارت دارد ، شركت هاي حسابداري به دليل بهره مندي از حسابداران خبره و كار بلد بهترين گزينه براي انجام امور حسابداري ( صفر تا صد ) جهت كارفرمايان محترم به ويژه شركت هاي پيمانكاري مي باشند ،

چرا كه افرادي كه در شركت هاي حسابداري مشغول به كار مي باشند به دليل تعدد درانجام امور حسابداري پيمانكاري چه در حوزه راهسازي و يا چه در زمينه ابنيه ، از تخصص بالايي برخوردار مي باشند و قادر میباشند در این خوزه فوق العاده قوی ظاهر شوند

دلیل اینکه بسیاری از حسابداران در این شاخه از حسابداری با مشکلاتی روبرو هستند این میباشد که با بسیاری از مطالب پیمانکاری و پروسه های آن مثلاروال شرکت در یک مناقصه ،یا گرفتن ضمانت نامه بانکی ،ضمانت نامه حسن انجام کار و غیره آشنایی نداسته پس بنابراین با تمامی موارد مذکور را باید یک حسابدار لمس نماید .

ثبت ارقام اين افتخار را دارد كه با بهره مندي از مجرب ترين افراد ارائه دهنده بهترين خدمات جهت شما عزيزان و سروران گرامي در همه زمينه هاي حسابداري ( از صفر تا صد ) مخصوصا در حوزه حسابداري پيمانكاري باشد . حسابداري پيمانكاري تخصص ماست . كافي است با يك تماس بهترين مشاوره ها را از كارشناسان ما دريافت نمائيد تا به ما اعتماد كرده و حسابداري خود را به ما بسپاريد .

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ