7 راز مهم حسابداران موفق

7 راز مهم حسابداران موفق

7 راز مهم حسابداران موفق :

7 راز مهم حسابداران موفق از زمره راز هایی می باشند که حسابداران عزیز باید به آن توجه کافی داشته باشند ، تا بتوانند کوتاه ترین مسیر را برای موفقیت در حرفه خود به دست آورند .

درست است که به دست آوردن تجربه بسیار مهم می باشد ، ولی این که برای به دست آوردن موفقیت ، سعی کنیم که خود تجربه کنیم

راه را بسیار طولانی تر می نماید و همواره باید از تجربه دیگران استفاده نمود تا راه و تجربه ای که ایشان طی سال ها به دست آورده اند را در مدت زمان کوتاه تری طی نمائیم .

7 راز مهم حسابداران موفق به شما کمک می نماید تا از این تجربیات استفاده نمائید و مسیر را هموارتر سازید ، تا در راه حرفه حسابداری زودتر و سریع تر به سر منزل مقصود برسید .

 

7 راز مهم حسابداران موفق و راز اول :

1 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام اول به ما می گوید که با تکنولوژی و پیشرفت آن به جلو برویم ، به ویژه در این ایام که تکنولوژی و علم و فناوری به مدد حرف مختلف آمده و یاری رسان خوبی جهت کسب و کارهای مختلف می باشد .

علم و تکنولوژی در رشته حسابداری نیز باعث گردیده تا انجام اموری که در گذشته به کمک یک تیم حسابداری نیاز داشت ، در این روزها توسط یک حسابدار صورت پذیرد ، پس باید علم روز دنیا را فرا گرفت تا از غافله دور نمانیم .

2 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام دوم باید بدانیم که که پیشرفت با تغییرات حاصل می گردد ، تغییرات با مطالعه بالا و علم و آگاهی صورت می پذیرد ، سعی کنیم که در رشته خود تمامی علوم و فنون مختلف را تجربه نمائیم و هر آن چه که در ارتباط با شغل ما می باشد را فرا بگیریم .

به عنوان مثال ما در رشته حسابداری باید به قوانین مختلف از قبیل قانون مالیات های مستقیم ، قانون تجارت ، قوانین بیمه ، کار و رفاه اجتماعی ، استاندارد های حسابداری و نرم افزارهای حسابداری و … اشراف کامل داشته باشیم

حتی فراگیری علوم رایانه ای ( در حد نیاز رشته حسابداری ) نیز می تواند به ما کمک شایانی را بنماید .

7 راز مهم حسابداران موفق

7 راز مهم حسابداران موفق و راز سوم :

3 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام سوم حاکی از آن است که در ابتدای کار جهت یاد گیری و کسب تجربه شرکت های کوچک را انتخاب نمائیم ، حسابداران بسیاری هستند که فکر می کنند بهترین روش برای یاد گیری و کسب رزومه کاری قوی ، پیوستن به شرکت های بزرگ می باشد .

در این جا باید بگوبم که شرکت های بزرگ نه تنها به یاد گیری شما کمک نمی کنند بلکه باعث می شوند آن چیزی را هم که به صورت تئوری آموخته اید فراموش کنید . به این سبب که شرکت های بزرگ به دلیل حجم بالای کار حسابداری خود را به صورت تخصصی تری انجام می دهند .

این بدان معناست که در شرکت های بزرگ هر فرد حسابدار در یک قسمت خاص به فعالیت مشغول می باشد ، و قسمت ها و انجام امور مالی به صورت تفکیک شده هستند ، مانند حسابداری حقوق و دستمزد ، واحد ممیزی ( رسیدگی ) اسناد ، بایگانی ، صدور اسناد و …

ولی زمانی که حسابداری شرکت کوچک ، مثلا حسابداری برای شرکت های نو پا ( حسابداری برای شرکت های تازه تاسیس ) را انجام دهید به این سبب که حجم کار پایین تری نسبت به شرکت های بزرگ دارند

تنها یک شخص را برای حسابداری خود انتخاب می نمایند و این امر سبب می گردد تا پخته تر و کار آزموده تر گردید .

این مطلب را مطالعه کنید: جذب کارآموز حسابداری در کرج

 

7 راز مهم حسابداران موفق و راز چهارم :

4 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام چهارم باز می گردد به انتخاب نادرست حرفه ، یعنی این که بسیاری از اشخاصی که تازه می خواهند به کار حسابداری ورود نمایند ، به جای آن که از حسابداری آغاز نمایند از حسابرسی شروع می کنند .

همان گونه که آگاه هستید حسابداری از جزء به کل می رسد و حسابرسی از کل به جزء ، این بدان معناست که حسابدار مجری بوده و حسابرس ناظر می باشد .

یعنی حسابدار اسناد و رویداد های مالی را ثبت و ضبط می نماید و حسابرس امور انجام گرفته توسط حسابدار را بررسی می نماید .

پس برای آن که بتوانید حسابرس خوبی باشید ، پس اول باید حسابداری را خوب فرا گرفته باشید و به فوت و فن کار آگاه باشید ، تا بتوانید ایرادات کار یک حسابدار را بیابید و راه کار های لازم را ارائه نمائید .

حسابداری نسبن به حسابرسی کار بسیار پر مشغله تری می باشد و یک حسابدار باید به اشخاص و ارگان های زیادی پاسخ گو باشد .

به عنوان مثال یک حسابدار باید به کارفرمای خود و گزارشاتی که از وی می خواهد ، طرف حساب ها ، سهام داران ، بانک ها ، سازمان ها و ادارات مختلف از قبیل ،سازمان امور مالیاتی ، بیمه و … پاسخ گو باشد و گزارشاتی را به ایشان ارائه نماید .

 

7 راز مهم حسابداران موفق و راز پنجم :

5 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام پنجم به فن سخن وری و روابط عمومی بالا باز می گردد ، یک حسابدار باید از فن سخنوری بالایی برخوردار باشد تا بتواند حق مطلب را به خوبی ادا نماید

و نیز در انجام امور مالیاتی شرکت ها ، مشاوره حسابداری ( مشاوره حسابداری تلفنی ) مشاوره مالیاتی ، در سمت وکیل مالیاتی، در جلسات مدیر عامل و … سخن ور خوبی باشد .

 

7 راز مهم حسابداران موفق و راز ششم :

6 – 7 راز مهم حسابداران موفق در گام ششم به دقت ، سرعت و آنالیز باز می گردد . این سه مهم در انجام همه امور بسیار کار آمد بوده ولی در حرفه حسابداری بسیار نمود پیدا می کند .

باید توجه داشت که آنالیز بالا به دانش شما باز می گردد . هر چقدر در این رشته دانش خود را بالاتر ببرید مطمئنا آنالیز قوی تری خواهید داشت .

 

7 راز مهم حسابداران موفق و راز هفتم :

7 – 7 راز مهم حسابداران موفق و گام هفتم که از مهم ترین ارکان یک حسابدار موفق می باشد باز می گردد به صداقت و راز داری ، صداقت و راز داری نه تنها در مشاغل و حرف بلکه در زندگی انسان نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است

شرکت ها جهت جذب حسابدار در کرج و دیگر شهر های ایران به دنبال اشخاصی می گردند که از این دو خصوصیت برخوردار باشند .

 

 

7 راز مهم حسابداران موفق و کلام آخر :

7 راز مهم حسابداران موفق را برای شما عزیزان باز گو نمودیم ، امید است که مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد و بتوانم به آینده شغلی شما ، کمکی هر چند نا چیز نموده باشیم .

کلام آخر این است که بهتر است برای آموزش و شروع کار در رشته حسابداری از یک شرکت حسابداری مدد بگیرید و آموزش خود را از شرکت حسابداری در کرج و یا دیگر شهر های ایران شروع بنمائید .
شرکت حسابداری به دلیل آن که با انواع شرکت ها در ارتباط بوده و حسابداری شرکت های مختلف ( حسابداری پیمانکاری ، حسابداری صنعتی ، حسابداری بازرگانی ) را انجام می دهد ، به شما کمک می کند تا در کار خود خبره شوید .

شرکت حسابداری به شما کمک می کند تا ثبت های مختلف حسابداری مانند ؛ ثبت سند حقوق و دستمزد ، ثبت سند حسابداری فروش و دیگر ثبت ها و از همه مهم تر انجام امور مالیاتی در کرج و دیگر شهر های ایران را به نیکی فرا گیرید .

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ