نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل :

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل ( تحریر دفاتر قانونی ، نحوه تحریر دفاتر قانونی ، تحریر دفاتر حسابداری ، دفاتر مالیاتی ) از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و حتما باید به دستان پر توان خبره این کار سپرده گردد . شرکت حسابداری و موسسه حسابداری بهترین گزینه جهت تحریر دفاتر قانونی به حساب می آیند .

شرکت حسابداری به علت تعدد در کار تحریر دفاتر قانونی و بهره مندی از افراد زبده و کار بلد ، به نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل اشراف کامل داشته و سبب می گردد ، تحریر دفاتر حسابداری مودیان عزیز به طرز کاملا صحیح و بدون نقص صورت پذیرد ، چرا که بروز اشتباهات و ایرادات فاحش در دفاتر موجب رد دفاتر قانونی می گردد و جرائم سنگین مالیاتی را در بر خواهد داشت .

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل و عطف گذاری دفاتر حسابداری :

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل همان گونه که گفته شد نیاز به تبحر خاصی دارد . تحریر دفاتر قانونی به دلیل این که نشانگر رویداد ها و اتفاقات مالی یک مجموعه می باشند باید بسیار شفاف و دقیق بوده و ارتباط بین دفاتر ( عطف گذاری دفاتر روزنامه و کل ) به درستی انجام پذیرد .

یکی از رایج ترین اشتباهات در نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل مربوط به عطف گذاری دفاتر می باشد . عطف گذاری دفاتر حسابداری نیاز به دقت فراوان داشته و باید با صبر و حوصله صورت پذیرد تا نمایان گر ارتباط بین این 2 دفتر گردد .

این مطلب را مطالعه کنید: شرکت حسابداری

 

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل و ثبت عملیات به صورت روزانه:

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل و یا به عبارت دیگر تحریر دفاتر قانونی ، می بایست روزانه صورت پذیرد و کلمه روزنامه خود نیز نمایانگر این مهم می باشد ، که وقایع مالی شرکت باید هر روز در دفتر روزنامه ثبت گردد . یکی از اشتباهات رایج در نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل به همین موضوع بر می گردد .

اگر تحریر دفتر روزنامه و کل را به تعویق بیاندازیم ، مسلما درصد خطا در کار ما بالا رفته و موجب خطا در کار ما می گردد . بعضا دیده شده که بعضی از حسابداران تحریر دفاتر حسابداری شرکت را موکول به پایان سال مالی نموده اند و در پایان سال اشتباها اطلاعات سال مالی قبل را در دفاتر ثبت نموده اند .

حتی ممکن است ماموران اداراه دارایی جهت بازرسی اسناد و مدارک به مجموعه آمده و در آن هنگام ، اگر با دفتر روزنامه و کل خام رو به رو گردند ، شرکت رد دفاتر گردیده و قطعا جرائم خود را به همراه خواهد داشت .

این مطلب را مطالعه کنید: شرکت حسابداری در کرج

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل و قلم خوردگی :

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل همان گونه که گفته شد نیاز به دقت بالا و مهارت کافی دارد . اگر نگارش دفاتر حسابداری با دقت صورت پذیرد درصد خطا بسیار کاهش میابد . در تحریر دفاتر قانونی باید این درصد خطا را به صفر رساند . حال این سوال پیش می آید در صورتی که در نوشتن دفتر روزنامه و کل با اشتباهی مواجه شدیم ، چه باید بکنیم .

باید این نکته را به عرض برسانم که در صورت بروز اشتباه نباید دفاتر را مخدوش و یا سعی بر پاک کردن اشتباه داشته باشیم ، بلکه تنها کافیست بر روی عدد و یا کلمه اشتباه ، یک خط افقی با رنگ قرمز کشیده و صحیح آن را بالای همان عدد و یا کلمه مرقوم فرمائید .

نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل قاعده خاص خود را دارد و باید به این قواعد پایبند بود . به عنوان مثال در هنگام تحریر دفاتر قانونی نباید سطر ، سطور و یا صفحاتی را خالی نگه داشت . این کار نیز موجب رد دفاتر قانونی می گردد .

روش صحیح در نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل را از ما بخواهید . شرکت حسابداری در کرج و دیگر شهرهای ایران با نام ثبت ارقام مفتخر می باشد تا اصولی ترین روش را در نحوه تحریر دفاتر قانونی شما عزیزان به کار گرفته و خیال شما سروران گرامی را از این بابت راحت نماید . کافیست فقط با یک تماس با ما در ارتباط باشید تا با خیالی آسوده انجام امور حسابداری خود را به ما بسپارید .

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ