مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني :

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني شامل چند دسته مي شود . ممكن است اين هزينه ها به صورت نقدي ( بانك يا تنخواه گردان ) انجام پذيرفته باشند و يا ممكن است چكي باشند .سند مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني براي هر يك از موارد بالا متفاوت مي باشد .

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني و تنخواه گردان :

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني به طرق مختلفي ثبت مي شود ، به اين معني كه ممكن است خريد از جانب تنخواه گردان ، بانك و يا …  صورت پذيرفته باشد . در سند مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني طرف بستانكار سند ، پرداخت كننده آن مي باشد . ممكن است اين پرداخت كننده تنخواه گردان باشد ، بانك و يا از طريق چك .

معمولا بسته به ميزان هزينه هاي پروژه مبلغي را براي تنخواه گردان و يا تنخواه گردان ها در نظر مي گيرند تا از طريق آن مبلغ ، مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني را پرداخت نمايند .

تنخواه گردان فاكتور هاي مخارج و هزينه در پروژه ساختماني را در ليستي كه اصطلاحا به آن صورت هزينه تنخواه گردان مي گويند گرد آوري كرده و به امور مالي تحويل مي دهد . هنگامي كه تنخواه گردان حدود 70% مبلغ تنخواه را هزينه كرده باشد ،

امور مالي طي چكي مبلغ هزينه كرد را به تنخواه گردان مسترد مي نمايد تا دوباره مبلغ تنخواه به سقف خود نزديك ( ممكن است تا زماني كه چك صادر شود تنخواه گردان از 30% باقي مانده نيز هزينه هايي را انجام داده باشد ) شود .

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني و خريد هاي نقدي :

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني همان طور كه اشاره شد در بسياري از مواقع به صورت نقدي صورت مي پذيرد . سند مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني در زماني كه كالا قرار است وارد انبار شود با عنوان موجودي مواد و كالا صادر مي گردد .

گاهي نيز مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني بابت خريد هاي كوچك ( ملزومات و … ) وارد انبار نمي گردد و مستقيما در پروژه مصرف مي گردد كه در اين صورت در سر فصل هزينه ها قرار داده مي شوند .

 

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني

 

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني و خريد هاي چكي :

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني گاهي از مواقع نيز ممكن است به صورت چكي خريداري گردند . سند مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني در زماني كه كالا به صورت چكي خريداري گرديده است در سر فصل اسناد پرداختني بايد منظور گردد و ديگر بانك و يا تنخواه گردان بستانكار نمي گردد .

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني و علي الحساب :

مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني گاهي نيز ممكن است در غالب علي الحساب پرداخت گردد و در زمان خود تهاتر گردد .

ثبت سند مخارج و هزينه در پروژ هاي ساختماني بابت حقوق و دستمزد پيمانكاران جزء يا به عبارت ديگر پيمانكار دست دوم ، مانند ( بنا ، آرماتور بند ، كاشي كار و يا سيمان كار ) نيز معمولا در ابتدا در غالب علي الحساب صورت مي پذيرد .

به عنوان مثال پيمانكار هايي كه در پروژه مشغول به كار مي باشند ، در ابتدا و شروع كار ميزان كاركرد آن ها مشخص نمي باشد و مي بايست كار آن ها انجام و اصطلاحا متره بر آورد شود و صورت وضعيت تهيه گردد ، در اين مواقع نمي شود به پيمانكاري كه ممكن است كارش ماه ها طول بكشد هيچ گونه پرداختي صورت نپذيرد .

در اين صورت به پيمانكاران مبالغي به صورت علي الحساب پرداخت مي گردد تا در نهايت از حساب علي الحساب خارج و به عنوان هزينه سند مربوطه صادر گردد .

ثبت سند مخارج و هزينه در پروژه هاي ساختماني در هر مرحله از كار از پيچيدگي هاي خاص خود برخوردار مي باشد و نياز به آناليز دقيق دارد ، در نتيجه  پيشنهاد من به شما سروران گرامي اين مي باشد كه به جهت آن كه انجام امور حسابداري شما به درستي صورت پذيرد

و اطلاع و آگاهي دقيق تري از سود و زيان امور پيمانكاري خود داشته باشيد ، انجام امور مالي خود را به شركت حسابداري بسپاريد .
شركت حسابداري به دليل بهره مندي از افرادي زبده و كار بلد بهترين گزينه جهت شما سروران گرامي مي باشد . شركت حسابداري در كرج و ديگر شهرهاي ايران ( ثبت ارقام ) مفتخر مي باشد صفر تا 100 انجام امور مالي و حسابداري شما را به بهترين نحو ممكن انجام دهد .

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ