اظهارنامه عملکرد در کرج

اظهارنامه عملکرد در کرج

0

اظهارنامه عملکرد در کرج

اظهارنامه عملکرد در واقع رویدادهای مالی یک شخص حقیقی (طبق ماده 100 قوانین مالیاتهای مستقیم) و حقوقی (طبق ماده 110 قوانین مالیاتهای مستقیم) است که در قالب فرمتی که اداره دارایی هرساله در سایت https://tax.gov.ir بارگذاری می نماید می بایست ارسال گردد.

چند نوع اظهارنامه عملکرد داریم:

 اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی که خود به 3 گروه تقسیم می شود

اظهارنامه عملکرد بر درآمد اشخاص حقیقی گروه اول طبق ماده ۹۵ قوانین مالیتهای مستقیم

گروه اول: مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ۱۰ برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت) طبق آخرین برگ مالیات قطعی (مجموع اصلی و متمم) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ شده باشد، هر کدام بیشتر از مبلغ ۳۰ میلیارد ریال باشد، که شامل موارد ذیل می باشد:

  • دارندگان کارت بازرگانی و کلیه صادرکنندگان و وارد کنندگان
  • صاحبان کارخانه ها و واحد های تولیدی که برای انها جواز تاسیس و پروانه بهره برداری صادر شده
  • صاحبان موسسات حسابرسی و حسابداری
  • صاحبان بیمارستانها، زایشگاه ها، اسایشگاه ها، درمانگها، خانه های سالمندان
  • صاحبان متل ها و هتل های سه ستاره و بالاتر
  • صاحبان مشاغل صرافی
  • صاحبان موسسات مهندسی و مهندسی مشاوره
  • صاحبان موسسات تبلیغاتی و بازاریابی
  • صاحبان موسسات حمل و نقل
  • فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارای مجوز فعالیت از وزارتخانه ذی‌ربط

اظهارنامه عملکرد بر درآمد اشخاص حقیقی گروه دوم طبق ماده ۹۵ قوانین مالیتهای مستقیم

کسانی که به لحاظ حجم فعالیت «مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ده برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت) طبق آخرین برگ مالیات قطعی (مجموع اصلی و متمم) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی‌ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ‌شده باشد، هرکدام بیشتر از مبلغ ده میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) و تا سی میلیارد ریال (3 میلیارد تومان) باشد.

پس اگر مجموع درآمد شما بین یک تا سه میلیارد تومان باشد، در گروه دوم قرار می‌گیرید.

اظهارنامه عملکرد بر درآمد اشخاص حقیقی گروه سوم طبق ماده ۹۵ قوانین مالیتهای مستقیم

نیاز به آوردن متن قانون نیست؛ اگر در دو گروه بالا جای نمی‌گیرید و درآمد حاصل از فروش و یا ارائه خدمات شما در سال کمتر از یک میلیارد تومان است، مشمول گروه سوم اشخاص حقیقی می‌شوید. بسیاری از شاغلین در اصناف در این گروه قرار دارند.

اظهارنامه عملکرد در کرج اشخاص حقوقی:

طبق ماده 110 قوانین مالیاتهای مستقیم اشخاص حقوقی مکلف اند اظهارنامه و ترازنامه وحساب سود و زیان متکی به دفاتر و اسناد و مدارک خود را حداکثر تا چهار ماه پس از سال مالیاتی همراه با فهرست هویت شرکا و سهامداران و حسب مورد میزان سهم‌الشرکه یا تعداد سهام و نشانی‌ هر یک از آنها را به ادارة امور مالیاتی که محل فعالیت اصلی شخص‌حقوقی در آن واقع است تسلیم و مالیات متعلق را پرداخت نمایند.

پس از تسلیم اولین فهرست مزبور، تسلیم فهرست تغییرات در سنوات بعد کافی خواهد بود. محل تسلیم اظهارنامه و پرداخت ‌مالیات اشخاص حقوقی خارجی و موسسات مقیم خارج از ایران‌که در ایران دارای اقامتگاه یا نمایندگی نمی‌باشند تهران است‌.

حکم این ماده در مورد کارخانه ‌داران و اشخاص حقوقی در دوران معافیت نیز جاری خواهد بود.

مطالب مفید دیگر

تبصره ـ اشخاص حقوقی نسبت به درآمدهایی که طبق ‌مقررات این قانون نحوة دیگری برای تشخیص آن مقرر شده است ‌مکلف به تسلیم اظهارنامة مالیاتی جداگانه که در فصل‌های مربوط ‌پیش‌بینی شده است نیستند.

یکی از خدماتی که شرکت حسابداری ثبت ارقام که به صورت حرفه ای انجام می دهد اظهارنامه عملکرد در کرج هست که با توجه به سابقه و تجربه بالا در این امر، توانسته همه مشتری های خود را راضی نگه دارد و جزء محبوب ترین شرکت های حسابداری در کرج باشد.

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ