آموزش ثبت سند حسابداری

آموزش ثبت سند حسابداری

آموزش ثبت سند حسابداری :

آموزش ثبت سند حسابداری دغدغه ی بسیاری از کار آموزان و دانشجویان رشته حسابداری جویای کار می باشد که به آن علاقه فراوان داشته و در صدد آموزش ثبت سند حسابداری هستند .

سند حسابداری به فرمی می گویند که در آن رویدادهای مالی به ثبت می رسد . شخصی که می خواهد آموزش ثبت سند حسابداری ببیند باید در ابتدا با مفاهیم حسابداری و ماهیت حساب ها آشنایی کامل داشته باشد ، به عبارت دیگر پیش نیاز آموزش ثبت سند حسابداری آشنایی با مفاهیم کلی حسابداری می باشد .

 

در سال های گذشته خدمات حسابداری و کلیه امور مربوط به حسابداری به صورت دستی صورت می پذیرفت ، ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی انجام امور مالی در کرج و دیگر شهرهای ایران به صورت ماشینی و با استفاده از نرم افزارهای مربوطه صورت می پذیرد .

در گذشته شرکت ها حسابدار استخدام می نمودند و حسابداری از راه دور وجود نداشت ، ولی امروزه با پدیدار شدن شرکت حسابداری و موسسه حسابداری که از علم و تکنولوژی روز دنیا نیز برخوردار می باشند ، خدمات حسابداری و مالیاتی بسیار سهل و آسان تر از پیش گردیده است .

همین پیشرفت ها در شبکه های اجتماعی سبب گردیده تا آموزش ثبت سند حسابداری و در راس آن آموزش حسابداری آسان تر شده تا دانش جویان عزیز بتوانند راحت تر به مطالب دسترسی داشته و آموزش های لازم را فرا گیرند .

بعضا دیده شده که شرکت ها جهت جذب حسابدار در کرج و دیگر شهر های ایران سوالاتی را در باب ثبت سند حقوق و دستمزد ( سند حقوق و دستمزد در نرم افزار سپیدار ) و یا ثبت سند حسابداری فروش پرسیده اند . پس لازم است به آموزش ثبت سند حسابداری ارج نهاده و توجه ویژه نمائیم .

 

 

آموزش ثبت سند حسابداری و ماهیت حساب ها :

آموزش ثبت سند حسابداری در اولین گام باز می گردد به شناخت ماهیت حساب ها ، اگر از ماهیت حساب ها اطلاعی نداشته باشیم یا به عبارت دیگر ماهیت حساب ها را نشناسیم ، قطعا نمی توانیم سند حسابداری صحیح و مطابق با اصول حسابداری را صادر نمائیم .

ماهیت حساب ها به قرار ذیل می باشد :

 

ماهیت حساب
بدهکار بستانکار
دارایی بدهی
هزینه در آمد
برداشت سرمایه

 

با شناخت صحیح از ماهیت حساب ها می باشد ، که می توان آنالیز دقیقی داشت و سند حسابداری درست و قابل قبولی را صادر نمود .

آموزش ثبت سند حسابداری

آموزش ثبت سند حسابداری و رویداد مالی :

آموزش ثبت سند حسابداری به رویداد مالی باز می گردد ، در اصل تا رویداد و فعالیتی صورت نپذیرد ثبت سند حسابداری نیز معنی و مفهومی پیدا نخواهد کرد . به هر گونه اتفاقی که باعث گردد پولی از حساب شرکت جابجا و در نتیجه موجب تغییر در اقلام بدهکار و بستانکار گردد ، رویداد مالی اطلاق می گردد .

 

آموزش ثبت سند حسابداری و انواع حساب ها :

آموزش ثبت سند حسابداری علاوه بر ماهیت حساب ها به شناخت انواع حساب ها نیز باز می گردد . حساب ها به سه دسته ذیل تقسیم بندی می گردد :

1 – حساب های دائمی

2 – حساب های موقت

3 – حساب های مخلوط

این مطلب را مطالعه کنید: شرکت حسابداری در کرج

 

آموزش ثبت سند حسابداری و حساب های دائمی :

آموزش ثبت سند حسابداری همان گونه که گفته شد پیش نیاز هایی دارد ، یکی از این پیش نیاز ها شناخت حساب ها می باشد . حساب های دائمی حساب هایی هستند که در یک دوره مالی به پایان نمی رسند و در پایان سال مالی جهت بستن این حساب ها اقدامی صورت نمی پذیرد .

این حساب ها ، حساب های دائمی می باشند و به سال بعد انتقال می یابند ، حساب هایی مانند ترازنامه از این دسته بوده ، زیرا ترازنامه در پایان سال بسته شده و به سال بعد انتقال یافته و از بین نمی رود .

باید توجه داشت که استناد به رویداد های مالی در سال بعد بر اساس همین حساب ها صورت می پذیرد . به همین جهت به حساب های دائمی حساب های واقعی نیز گفته می شود .

 

آموزش ثبت سند حسابداری و حساب های موقت :

آموزش ثبت سند حسابداری ، حساب های موقت به حساب هایی اطلاق می گردد که در پایان سال مالی بسته می شوند و دیگر به سال بعد انتقال نمی یابند . به این حساب ها حساب های اسمی نیز می گویند .

از مهمترین این حساب ها می توان حساب سود و زیان را نام برد . حساب های موقت به دلیل نمایان نمودن تغییرات افزایشی حقوق صاحبان سرمایه ایجاد شده و تغییرات کاهشی حقوق را نشان نمی دهند .

حساب سود و زیان در انتهای سال مالی بسته شده و به حساب سرمایه منتقل خواهد گردید . پس نتیجه می گیریم حسابی موقت بوده و از این حساب چیزی به سال بعد منتقل نخواهد گردید .

 

این مطلب را مطالعه کنید: موسسه حسابداری

 

آموزش ثبت سند حسابداری و حساب های مخلوط :

آموزش ثبت سند حسابداری ، حساب های مخلوط در اصل ترکیبی از حساب های دائمی و موقت می باشند .این حساب ها در انتهای سال مالی در دو قسمت دائمی و موقت مورد بررسی قرار گرفته و حساب های دائمی آن پس از بررسی به سال بعد منتقل می گردند ، حساب های موقت نیز بررسی شده و پس از تعدیلات لازم بسته می شوند ( البته به سال بعد انتقال نمی یابند ) .

 

آموزش ثبت سند حسابداری و ثبت ارقام :

آموزش ثبت سند حسابداری به شناخت حساب ها و آنالیز دقیق آن ها باز می گردد ، اگر این مراحل را خوب فرا بگیریم ، قطعا در مقاله بعدی آموزش ثبت سند حسابداری را بهتر درک خواهیم نمود .

تیم حرفه ای ما در ثبت ارقام ( شرکت حسابداری در کرج و دیگر شهر های ایران ) مفتخر می باشد به شما عزیزان خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی در کرج و دیگر شهر های ایران ارائه نموده و یاری رسان خوبی جهت شما سروران گرامی در این حوزه باشد .

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ