چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم

 

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم :

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم ؟ این سوالی می باشد که برای اکثر فارغ التحصیلان رشته حسابداری پیش می آید و اکثر دانشجویان این رشته ، پس از به پایان رساندن تحصیلات آکادمیک ، با این چالش و دغدغه رو به رو خواهند شد و این سوال برایشان پیش می آید که چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم .

حسابداری و انجام امور مالی ، از آن دسته از مشاغلی می باشد که نیاز به آن ، روز به روز افزایش میابد . به عبارت دیگر تمامی کسب و کارها و بنگاه های اقتصادی نیاز مبرم به حضور یک حسابدار در مجموعه خود و یا شخصی که بتواند حسابداری از راه دور انجام بدهد دارند .

همان گونه که می دانید ، علم حسابداری از گستردگی ها و پیچیدگی های فراوانی برخوردار است . در پاسخ به این سوال ، که چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم ، باید به شما عزیزان عرض کنم که حسابداری نیز همانند سایر رشته ها ، پیش نیاز هایی دارد ، و شما عزیزان باید این پیش نیاز ها را طی طریق کرده باشید .

از ویژه گی های یک حسابدار خوب می توان به سرعت ، دقت و آنالیز بالا اشاره نمود . پس باید به این پیش نیاز ها پرداخت و شرایط را برای ورود به بازار کار حسابداری مهیا نمود .

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم ؟

یکی دیگر از عوامل موثری که در ورود به بازار کار حسابداری به ما کمک شایانی می نماید ، بالا بردن سطح علم و توانایی های ما می باشد . بهتر است بدانیم که برای ورود به بازار کار و ماندگاری در آن ، داشتن  وجه تمایز نسبت به دیگر هم رشته ای های خود ، بسیار مهم می باشد .

برای آن که نسبت به دیگر هم رشته ای های خود ، وجه تمایزی داشته باشیم ، باید علم و آگاهی خود را نسبت به علوم و مسائل مرتبط دیگر نیز بالا تر ببریم . یک حسابدار خوب علاوه بر دانش حسابداری باید به قوانین دیگر ( قانون کار و امور اجتماعی ، قانون تجارت ، قانون مالیاتهای مستقیم و … ) نیز اشراف داشته باشد .

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم و برای حسابدار شدن از کجا شروع کنیم ؟

ما برای آن که بتوانیم به شغل حسابداری ورود نموده و موفق عمل نمائیم ، باید مدرک تحصیلی کارشناسی حسابداری و یا حداقل تحصیلات مرتبط با این رشته از قبیل ؛ اقتصاد ، مدیریت و …  را دریافت نموده باشیم ، البته باید بگویم که گذراندن دوره های مختلف حسابداری نیز ، می تواند در ورود به بازار کار حسابداری به ما کمک نماید .

پیسنهاد من به شما عزیزان این است که دوره های کار آموزی حسابداری را در موسسه حسابداری و یا شرکت حسابداری تجربه نمائید ، چرا که  انجام کار به صورت عملی ، تفاوت های بسیاری با آموزش های تئوری در آموزشگاه ها دارد .

باید توجه داشت که با توجه به گسترده گی علم حسابداری و نیز با توجه به فرصت های شغلی در رشته های مرتبط با شغل حسابداری ، امکان استخدام افراد با توانایی های کمتر هم وجود دارد ، ولی برای آن که بتوانیم جایگاه خود را در این شغل و رشته  تثبیت نمائیم و هم چنین پیشرفت نیز داشته باشیم ، بهتر آن می باشد که تحصیلات خود را در این رشته تکمیل نمائیم .

 

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم و چگونه موفق عمل نمائیم :

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم یک بحث است و حفظ و ماندگاری در کار و موفق عمل نمودن در این عرصه بحث دیگری می باشد . برای این که بتوانیم در رشته حسابداری موفق عمل نمائیم و راه پیشرفت را در این حرفه پیدا کنیم باید به موارد ذیل عمل نمائیم .

1 – نظم و دقت فراوان

2 – توجه دقیق به جزئیات

3 – سرعت عمل در ثبت اسناد و مدیریت نمودن زمان

4 – قدرت تحلیل بالا و آنالیز دقیق

5 – توانایی بالا در جمع آوری اطلاعات و نظم بخشیدن و ساماندهی به آن ها

6 – تسلط بر نرم افزارهای حسابداری و رایانه ای

7 – درک اعداد و ارقام و صبوری فراوان

8 – تسلط بر قوانین مرتبط علی الخصوص قانون مالیات های مستقیم

9 – توانایی بالا در ارائه گزارشات مختلف حسابداری

10 – راز داری ، صداقت و پایبندی به اخلاق حرفه ای که از مهم ترین اصول در این حرفه به شمار می آیند

11 – بیان سلیس و شیوا و مهارت بالا در برقراری ارتباط با دیگران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ