نحوه تحریر دفاتر حسابداری

نحوه تحریر دفاتر حسابداری

نحوه تحریر دفاتر حسابداری :

نحوه تحریر دفاتر حسابداری که به نام های دیگری هم چون ( تحریر دفاتر قانونی ، نوشتن دفتر کل و روزنامه ، دفاتر قانونی و دفاتر قانونی حسابداری ) نیز شناخته می شود ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و باید در نحوه تحریر دفاتر قانونی نهایت سعی و دقت را به کار برد .

چرا که بر اساس قانون مالیات های مستقیم  از طریق همین دفاتر قانونی حسابداری می باشد که  مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی محاسبه و منظور می گردد .

نحوه تحریر دفاتر حسابداری نباید به صورت سلیقه ای صورت پذیرد و جهت تحریر دفاتر حسابداری هم چون دیگر امور حسابداری باید از رویه خاص خود و بر اساس قوانین و مقررات پیروی نمود .

نحوه تحریر دفاتر حسابداری کاری بسیار تخصصی می باشد و بروز اشتباهات فاحش در آن موجب رد دفاتر می گردد . پیشنهاد من به شما عزیزان این است که تحریر دفاتر حسابداری خود را به دست خبره این کار بسپارید .

در این میان موسسه حسابداری و یا شرکت حسابداری در کرج و دیگر شهرهای ایران بهترین گزینه جهت تحریر دفاتر قانونی به شمار می آیند ، چرا که به علت تعدد در کار و بهره مندی از متخصصین و کارشناسان خبره و هم چنین با توجه به آگاهی کامل به نحوه تحریر دفاتر حسابداری بهترین گزینه جهت این امر به شمار می آیند .

این مطلب را مطالعه کنید: نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل

نحوه تحریر دفاتر حسابداری و پلمپ دفاتر :

نحوه تحریر دفاتر حسابداری و توضیح جهت انجام آن مستلزم آن است که دفاتر قانونی حسابداری را دریافت نموده باشیم .

دریافت دفاتر ( پلمپ دفاتر ) جهت شرکت ها امری ضروری می باشد ، این بدان معناست که کلیه شرکت هایی که طبق قانون ملزم به پرداخت مالیات گردیده اند باید از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام به دریافت دفاتر حسابداری نمایند و تمامی رویدادها و فعالیت های اقتصادی شرکت را در آن ثبت نمایند ( تحریر دفاتر حسابداری ) .

این امر به این سبب صورت می پذیرد که در روز رسیدگی که با اعلام تاریخ از سوی ممیز مالیاتی مربوطه صورت می پذیرد ، دفاتر حسابداری به همراه مدارک و مستندات تحویل ممیز مربوطه می گردد .

باید توجه داشت که دفاتر قانونی حسابداری جهت اشخاص حقیقی ( دفتر در آمد و هزینه ، دفتر مشاغل ) از جانب اداره امور مالیاتی ذیربط ، حسب مورد ، امضاء ، پلمپ و ثبت می گردد .

نحوه تحریر دفاتر حسابداری

نحوه تحریر دفاتر حسابداری و دفتر کل و روزنامه :

نحوه تحریر دفاتر حسابداری جهت دفتر کل و روزنامه متفاوت می باشد ، در تحریر دفتر روزنامه همان گونه که از نامش پیداست ، وقایع و رویدادها باید به صورت روزانه در دفتر روزنامه ثبت و نگهداری گردد .

حال آنکه جهت تحریر دفتر کل باید یر اساس سر فصل های مربوطه ، که در دفتر روزنامه ثبت گردیده ، به تناسب حجم عملیات شرکت صفحاتی را در نظر گرفت و عملیات مربوط به سرفصل ها را از دفتر روزنامه به دفتر کل انتقال داد و عطف گذاری نمود .

باید توجه داشت که مخدوش کردن صفحات ، قرار دادن جای خالی در سطر ها و یا وجود صفحات خالی ما بین نوشته ها ( در دفتر روزنامه ) و بسیاری از ایرادات دیگر که قبلا نیز در مقاله های دیگر به صورت مفصل به آن پرداخته ایم ،

در نحوه تحریر دفاتر حسابداری ( در صورتی که مشکل به وجود آمده توسط اداره دارایی مورد قبول واقع نگردد ) موجب رد دفاتر حسابداری خواهد گردید و مشمول جرائم سنگین مالیاتی خواهیم گردید .

نحوه تحریر دفاتر حسابداری و ثبت ارقام :

نحوه تحریر دفاتر حسابداری و اجرای صحیح آن را از ما بخواهید ، تیم خبره و متخصص تحریر دفاتر قانونی حسابداری ما در ثبت ارقام با دقت فراوان و خطی زیبا و شکیل ، مفتخر می باشند تا این مهم را جهت شما عزیزان به نیکی به سرانجام برسانند .

ما می دانیم که دغدغه بسیاری از شرکت ها انجام امور مالیاتی به بهترین نحو ممکن می باشد .

از این رو تمام تلاش ما بر آن است که انجام امور مالیاتی شرکت ها را به دور از خطا و اشتباه و بر اساس قوانین حاکم بر سازمان امور مالیاتی انجام دهیم و برای شما سروران گرامی خاطری آسوده همراه با اطمینان و آرامش به همراه آوریم .

 

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ