طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل :

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل بر اساس اسلوب و روش خاص خود بوده و از قوانین حاکم بر سازمان امور مالیاتی کشور پیروی می نماید . طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل همان گونه که مستحضر هستید از حساسیت های فراوانی برخوردار می باشد و بروز اشتباه در تحریر دفاتر قانونی موجب رد دفاتر قانونی از جانب اداره دارایی می گردد .

به علت حساسیت موضوع ، اخذ و تحریر دفاتر قانونی همواره از دغدغه های کارفرمایان بوده و هست ، بدین سبب که تمامی رویدادها و وقایع شرکت در همین دفاتر ثبت و نشان داده خواهد شد ، یا به عبارتی دیگر ماخذ محاسبه مالیات از جانب اداره دارایی و ممیز مربوطه همین دفاتر قانونی حسابداری می باشد .

بارها دیده شده که حتی حسابداران نیز در نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل دچار اشتباه گردیده اند و ایراداتی بعضا فاحش نیز از جانب ایشان رخ داده است .

از این رو پیشنهاد من به شما عزیزان این می باشد که تحریر دفاتر قانونی را به دست خبره این کار بسپارید .

در این میان شرکت حسابداری و موسسه حسابداری بهترین گزینه جهت تحریر دفاتر قانونی حسابداری می باشند ، چرا که به علت تعدد در کار و بهره مندی از افراد خبره و آشنا به نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل ، می توانند یاری رسان خوبی جهت شما عزیزان بوده و از دغدغه های شما سروران گرامی بکاهند .

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل و پلمپ دفاتر :

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل به دریافت دفاتر کل و روزنامه باز می گردد ، کلیه شرکت هایی که طبق قانون ملزم به پرداخت مالیات گردیده اند باید جهت پلمپ دفاتر ( تهیه دفاتر قانونی حسابداری ) از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام نمایند و همان گونه که گفته شد ، فعالیت های اقتصادی شرکت را در آن ثبت نمایند .
دفاتر قانونی حسابداری جهت اشخاص حقیقی ( دفتر در آمد و هزینه ، دفتر مشاغل ) می باشد و از طرف اداره دارایی مربوطه ، حسب مورد امضاء ، پلمپ و ثبت می شود .

ثبت ارقام ( شرکت حسابداری در کرج ، موسسه حسابداری ) جهت راحتی شما عزیزان در جای جای ایران ، پلمپ دفاتر در کرج و دیگر شهر های ایران را به انجام خواهد رساند .

 

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل قواعد خاص خود را دارد ، همان گونه که از نام دفتر روزنامه پیداست ، باید وقایع و رویداد های شرکت را به صورت روزانه ثبت نمائیم . در تحریر دفاتر قانونی حسابداری نباید خطوط قلم خوردگی و یا مخدوش شوند .

این مطلب را مطالعه کنید: نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل

 

حال این سوال پیش می آید که در هنگام بروز خطا چه باید کرد ؛ در این هنگام باید با رنگی مخالف ( خودکار قرمز ) بر روی اشتباه صورت گرفته خطی کشید و صحیح آن را با خودکاری که دفاتر را ثبت می نمائیم ، مرقوم فرمائید .

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در نحوه نوشتن دفتر روزنامه و کل حساسیت بسیاری به خرج داد . قرار دادن سطور و یا صفحات خالی در بین نوشته ها موجب رد دفاتر قانونی حسابداری می گردد .

گاها دیده می شود که حسابداران تحریر دفاتر قانونی را به پایان سال موکول می نمایند ، که این مطلب نیز در صد خطا را بالا می برد . به عنوان مثال دیده شده که حسابدار در هنگام تحریر دفاتر حسابداری مربوط به سال 1401 به اشتباه اسناد سال 1400 را در آن دفاتر تحریر نموده است .

 

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل و ثبت ارقام :

طریقه نوشتن دفتر روزنامه و کل تخصص ماست . تیم متخصص و حرفه ای ما در ثبت ارقام ، دفاتر قانونی حسابداری شما عزیزان را به بهترین وجه ممکن ، به دور از قلم خوردگی و با خطی خوش تحریر می نمایند .
اخذ و تحریر دفاتر قانونی را از ما بخواهید . کافیست با یک تماس ، از مشاوره متخصصین ما در این حوزه بهره ببرید تا با خیالی آسوده تحریر دفاتر در کرج و دیگر شهرهای ایران را به ما سپرده و خود را از دغدغه هایی از این دست رها سازید .

 

 

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ