دفاعیه مالیاتی

دفاعیه مالیاتی

دفاعیه مالیاتی :

دفاعیه مالیاتی هنگامی صورت می پذیرد که صاحبان کسب و کار ( اشخاص حقیقی و یا حقوقی ) نسبت به مبلغ تعیین شده مالیات ، از جانب سازمان امور مالیاتی اعتراض داشته باشند .

در این صورت مودیان می توانند با کمک گرفتن از شرکت حسابداری که از بهترین مشاوران مالیاتی و یا وکیل مالیاتی بهره می برند ، اقدام به تنظیم دفاعیه مالیاتی نموده و در نهایت به مراجع ذی ربط ارجاع نمایند .

در حقیقت تحریر لایحه دفاعیه مالیاتی یکی از بهترین روش ها برای دفاع از حق و حقوق مالیاتی مودیان می باشد . بر اساس قانون سازمان امور مالیاتی ، صلاحیت تشخیص انواع مالیات را دارد و نیز می تواند مالیات مربوطه را محاسبه نموده و جهت وصول آن اقدام نماید .

ممیزین مالیاتی موظف می باشند ظرف مدت یک سال ، پس از ارسال اظهارنامه مالیاتی ، در آمد مشمول مالیات صاحبان مشاغل را بر طبق قانون تعیین نمایند .

حال ممکن است که ممیزین مالیاتی سهوا و یا عمدا در محاسبه و تعیین مالیات دچار خطا و یا اشتباه گردند ، در این مواقع قانون گزار جهت مودیان مالیاتی حق اعتراض قلئل گردیده است .

البته اعتراض نیز همانند دیگر تکالیف حسابداری و مالیاتی زمان خاص خود را دارد و مودیان مالیاتی تنها ظرف مدت 30 روز پس از تاریخ برگ تشخیص مالیاتی فرصت دارند تا اعتراض خود را اعلام نمایند .

 

دفاعیه مالیاتی و انواع جرائم مالیاتی :

دفاعیه مالیاتی و تحریر دفاعیه مالیاتی باید بر اساس قوانین مالیاتی صورت پذیرد ،

بدین معنی که تحریر لایحه دفاعیه مالیاتی در کرج و دیگر شهر های ایران نیاز به داشتن علم و آگاهی بالا در زمینه انجام امور مالیاتی داشته و از پس افراد پر توانی هم چون وکیل مالیاتی و یا مشاورین مالیاتی با سابقه بالا که در انجام امور مالیاتی شرکت ها سر بلند بیرون آمده اند بر می آید .

در ذیل به برخی از جرائم طبق قوانین مالیاتی و میزان جرائم متعلقه ( در صورت عدم انجام به موقع تکالیف مالیاتی ) اشاره خواهیم نمود :

1 – طبق ماده 51 قانون مالیات های مستقیم تخلف از مقررات فصل تمبر

2 – طبق ماده 169 قانون مالیات های مستقیم عدم صدور صورت حساب و درج کد اقتصادی ( شناسه ملی ) و استفاده سوء آن برای خود و یا دیگران با مسئولیت تضامنی 2% و ارائه ننمودن فهرست معاملات ( صورت معاملات فصلی ) 1%

3 – طبق ماده 190 قانون مالیات های مستقیم پرداخت مالیات پس از سر رسید جریمه ای معادل 5/2% به ازای هر ماه

4 – طبق ماده 192 قانون مالیات های مستقیم جریمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل 30% مالیات متعلقه و سایر مودیان ( طبق مواد 26  ، 78 ، 80 ، 88 ، 116 ، 126 ) طبق حکم صدر ماده مذکور معادل 10% مالیات متعلقه می باشد .

5 – طبق ماده 193 قانون مالیات های مستقیم عدم تسلیم در دوره معافیت موجب عدم استفاده از معافیت در سال مربوطه خواهد بود

این مطلب را مطالعه کنید: وکیل مالیاتی

 

6 – طبق ماده 194 قانون مالیات های مستقیم اختلاف بیش تر از 15% در آمد ابرازی با قطعی در اجرای ماده 158 موجب لغو بخشودگی به مدت 3 سال و نیز دریافت جرائم می گردد

7 – طبق ماده 195 قانون مالیات های مستقیم عدم تسلیم اظهارنامه موضوع ماده 144 مدیران قبل از انحلال معادل 2% سرمایه پرداختی و جریمه تسلیم اظهارنامه بر خلاف واقع 1% سرمایه خواهد بود

8 – طبق ماده 196 قانون مالیات های مستقیم جریمه مدیران تصفیه در صورت تقسیم نمودن دارایی شخص حقوقی قبل از تصفیه امور مالیاتی و سپرده تامین معادل 20% مالیات متعلقه خواهد بود

9 – طبق ماده 197 قانون مالیات های مستقیم عدم تسلیم لیست حقوق جریمه ای معادل 2% و نیز عدم تسلیم قرارداد پیمانکاری جریمه ای معادل 1% در بر خواهد داشت

10 – طبق ماده 199 قانون مالیات های مستقیم عدم کسر و ایصال مالیات های تکلیفی جریمه ای معادل 10% و ماهیانه 5/2% خواهد بود

11 – طبق ماده 200 قانون مالیات های مستقیم عدم انجام تکالیف دفاتر اسناد رسمی مشمول جریمه ای معادل 20% آن و در مورد تکرار به مجازات حبس تعزیری درجه 6 نیز با رعایت مقررات مربوط محکوم خواهد گردید

12 – طبق ماده 201 قانون مالیات های مستقیم اظهارات کذب به قصد فرار از پرداخت مالیات برای 3 سال متوالی به حبس از 3 تا 24 ماه و نیز محرومیت از تمامی بخشودگی ها و معافیت ها خواهد گردید

13 – طبق ماده 211 قانون مالیات های مستقیم عدم پرداخت یا تقسیط بدهی پس از ابلاغ برگ اجرایی جریمه ای معادل 10% جمع بدهی مالیاتی و جرائم متعلق به آن می باشد

 

این مطلب را مطالعه کنید: مشاوره مالیاتی

 

دفاعیه مالیاتی و ثبت ارقام :

دفاعیه مالیاتی و تحریر دفاعیه مالیاتی در کرج و دیگر شهر های ایران تخصص ماست ، ما در ثبت ارقام شرکت حسابداری در کرج ، خدمات مالیاتی در کرج و دیگر شهر های ایران را به بهترین نحو ممکن به انجام خواهیم رساند .
تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد ، ارسال اظهارنامه ارزش افزوده ، صورت معاملات فصلی ، ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی ( ارسال اظهارنامه مغازه ) و اظهارنامه مالیاتی ، تنها بخشی از خدماتی می باشد که ثبت ارقام مفتخر می باشد جهت شما سروران گرامی به انجام رساند .

کافیست با یک تماس از مشاوره ی ارزشمند متخصصین و کارشناسان زبده ما در ثبت ارقام بهره مند گردید تا با خیالی آسوده خدمات مالیاتی و حسابداری خود را به ما سپارید و از دغدغه هایی از این دست رهایی یابید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ