7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

تاثیر مثبت شرکت حسابداری

7تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها :

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها را با هم بررسی می نمائیم .

شرکت حسابداری سکوی پرتاب شرکت ها به آینده ای بهتر است .

اگر می خواهید تاثیراتی که شرکت حسابداری می تواند در روند رشد کسب و کارتان داشته باشد را بدانید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

ابتدای مسیر با شماست ، یعنی یافتن شرکت حسابداری متعهد ، راز دار و کار آمد ، و البته این را هم بگویم که کار آسانی هم نیست .

از این پس وظائف شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری که قرار است کار شما را به سر انجام مطلوب برساند آغاز می گردد .

در مورد هر کدام از موارد ذیل که به آن اشاره می گردد می توان به اندازه یک کتاب سخن گفت ، چرا که چیدن بیس و پایه ای صحیح و اصولی لازمه کار هر حسابداری می باشد .

 

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

آنالیز حساب ها و شناسایی نقاط ضعف :

موسسه حسابداری ابتدا نقاط ضعف و قوت واحد حسابداری مجموعه شما را بررسی می نماید تا متوجه شود که آسیب از کدام نقطه وارد گردیده ، تا بتواند ضعف ها و حفره ها را برطرف نموده  و به تقویت آن ها بپردازد .

شرکت حسابداری مانند یک پزشک معالج رفتار می نماید ، این بدان معناست که تا مشکل و ایراد مشخص نشود ، نمی توان راه چاره ای برای آن جست .

شرکت حسابداری با تحلیل حساب ها ایرادات را یافته و در صدد برطرف نمودن آن ها بر می آید .

تاثیر مثبت شرکت حسابداری

7تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

بایگانی اصولی اسناد :

– بایگانی صحیح اسناد و قرار داشتن تمامی اسناد و مدارک در جای صحیح خود و در محلی امن یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت می باشد که حتما باید به آن پرداخت .

بایگانی صحیح و دسترسی آسان به اسناد و مدارک از مهم ترین موارد محسوب می گردد ، به دلیل آن که جهت ارائه گزارشات به درون سازمانی و برون سازمانی ، مخصوصا ارگان های دولتی نیاز به ارائه اسناد و مدارک مثبته می باشد .

به عنوان مثال در پایان هر سال مالی و پس از ارسال اظهارنامه عملکرد ( اظهارنامه مالیاتی ) ، طبق قانون اسناد و مدارک به همراه دفاتر و یک سری گزارشات باید تحویل اداره دارایی گردد .

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

ثبت و نگهداری اسناد حسابداری مطابق با استاندارد ها و قوانین :

– ثبت اسناد حسابداری مطابق با استانداردها ی حسابداری و قوانین مالیاتی نیز از جمله موارد مهمی می باشد که باید به آن پرداخت .

باید توجه داشت که این کار از پس هر حسابداری بر نمی آید و شما نیاز دارید که اسناد و مدارک تان طبق استانداردهای حسابداری ثبت گردد .

فرض بفرمائید که می خواهید از بانک وامی را دریافت نمائید و یا قرارداد پروژه ای را منعقد نمائید ، این جاست که از شما گزارش حسابرسی طلب می نمایند ، و اگر اسناد مطابق استاندارد های حسابداری ثبت نگردیده باشند ، به جای گزارش مطلوب ، گزارش مشروط و یا عدم اظهار نظر دریافت خواهید نمود و تمامی اهداف تان یک شبه دگرگون خواهد گردید .

فرقی نمی کند که شرکت حسابداری در کرج باشد و یا در تهران و حتی دیگر استان ها ، مهم این است که افراد توانمندی در آن جا حضور داشته باشند و اصول اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند .

این مطلب را مطالعه کنید: شرکت حسابداری با سابقه 30ساله

 

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

انجام صحیح و به موقع تکالیف مکالیاتی :

طبق قانون تمامی شرکت ها پس از ثبت شرکت موظف می باشند تکالیف مالیاتی خود را به درستی به انجام رسانند ، حتی اگر با شرکت خود هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند .

تکالیف مالیاتی که هر شرکتی موظف به انجام آن می باشد عبارتند از :

1 – تشکیل پرونده مالیاتی

2 – تشکیل پرونده ارزش افزوده

3 – ارسال لیست مالیات حقوق

4 – ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

5 – ارسال صورت معاملات فصلی

6 – ارسال اظهارنامه مالیاتی ( اظهارنامه عملکرد )

7 – اخذ و تحریر دفاتر قانونی حسابداری

که در نهایت در موعدی که توسط ممیز مالیاتی ، جهت رسیدگی به پرونده مالیاتی فراخوان می شوید ، باید تمامی موارد فوق با هم همخوانی داشته و اسناد و مدارک مربوطه را نیز ارائه نمائید .

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

کاهش در هزینه های مالی و مقرون به صرفه بودن :

بسیاری از شرکت ها ، مخصوصا شرکت های نوپا و تازه تاسیس ، از پس هزینه های گزاف حسابداری بر نمی آیند .

فرض بفرمائید شرکتی بخواهد یک یا چند حسابدار ، رئیس حسابداری ، مدیر مالی ، مشاور حسابداری و مشاور مالیاتی را جهت انجام امور مالی شرکت ، گرد آوری نماید .

نکته : جهت انجام امور مالی و مالیاتی حتما باید این افراد نیز خبره و توانمند باشند .

با یک محاسبه سر انگشتی ، متوجه می شویم که جهت استخدام این اشخاص متحمل هزینه های بسیار گزافی خواهیم شد .

ولی هنگامی که کار را به شرکت حسابداری در کرج و یا دیگر شهر های ایران می سپاریم ، با هزینه ای بسیار ناچیز ، تمامی اشخاصی که سمت آن ها گفته شد ، در کنار هم بر روی شرکت شما متمرکز شده و به دنبال مطلوب ترین نتیجه می باشند .

این نکته را هم فراموش نکنیم که شرکت و یا موسسه حسابداری به علت تعدد در کار ، و برخورد با مسائل مختلف مالی و مالیاتی ، حرفه ای تر عمل نموده و به قول معروف پیچشش مو را می بینند .

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

ارائه گزارشات تحلیلی و مدیریتی جهت اشخاص درون سازمانی و برون سازمانی :

شرکت حسابداری در کرج با نام ثبت ارقام توانایی آن را دارد که دقیق ترین گزارشات مدیریتی را جهت شما سروران گرامی در فرمت های مختلف ( نموداری و … ) تهیه و ارائه نماید .

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

 

اخذ و تحریر دفاتر قانونی حسابداری :

از دیگر اموری که شرکت حسابداری در کرج و دیگر شهر های ایران جهت شما عزیزان به انجام خواهد رسانید دریافت دفاتر پلمپ و تحریر آن می باشد .

تحریر دفاتر قانونی حسابداری دغدغه بسیاری از مدیران محترم شرکت ها می باشد ، چرا که سازمان امور مالیااتی دفاتر قانونی را ماخذ قرار داده و بر اساس همین دفاتر مالیات متعلقه را محاسبه و دریافت می نمایند .

پس بدیهی می باشد که دفاتر قانونی حسابداری از میزان اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد . و تحریر اشتباه آن موجب رد دفاتر قانونی گردیده و قطعا جرائم خاص خود را به دنبال خواهد داشت .

7 تاثیر مثبت شرکت حسابداری در روند رشد شرکت ها

ثبت ارقام ( شرکت حسابداری در کرج ) :

شرکت حسابداری در کرج و تهران با نام ثبت ارقام مفتخر می باشد در این حوزه ( حسابداری پیمانکاری ، حسابداری تولیدی ، حسابداری بازرگانی ، حسابداری خدماتی ) به یاری شما عزیزان بشتابد .

کافیست با یک تماس از مشاوره ی ارزشمند کارشناسان ما بهره مند گردید ، تا با خیالی آسوده صفر تا صد امور حسابداری و مالیاتی خود را به ما سپرده و از دغدغه هایی از این دست رهایی یابید .

 

 

 

 

خدمات ما
شبکه های اجتماعی
Telegram
WhatsApp
فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ