ارسال اظهارنامه مغازه

ارسال اظهارنامه مغازه

ارسال اظهارنامه مغازه :

ارسال اظهارنامه مغازه ها نیز همانند سایر عملیات حسابداری زمان خاص خود را دارد ، خرداد ماه زمانی می باشد که در آن می بایست ارسال اظهارنامه مغازه ها صورت پذیرد . در این ماه مغازه داران فرصت دارند ( آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مغازه ها )  تا جهت تکمیل و ارسال اظهارنامه مغازه خود اقدام و به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نمایند .

مغازه داران محترم می بایست با توجه به در آمد های ماهیانه خود ، اقدام به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی خود نمایند .

از آن جایی که تکمیل و ارسال اظهارنامه مغازه و بطور کلی تهیه و ارسال اظهارنامه مالیاتی ، چه برای اشخاص حقیقی و چه جهت اشخاص حقوقی نیاز به تسلط و اشراف کامل ، در این خصوص را دارد ، به شما عزیزان توصیه می نمایم که اگر به این امور تسلط کافی ندارید ، حتما از اطلاعات و تجربیات خبره این کار بهره ببرید و کار خود را به او بسپارید تا دچار زیان و خسران و جرائم مالیاتی نگردید .

ارسال اظهارنامه مالیاتی در گذشته به صورت دستی بود و در دفترچه های مخصوص این کار تهیه و ارسال می گردید ، ولی با پیشرفت تکنولوژی سیستم دستی کنار رفته و جای خود را به نرم افزار و و علوم جدید سپرده است و حتما باید در سایت سازمان امور مالیاتی کشور صورت پذیرد .

باید توجه داشت ، اشخاصی که به دنیای سایت و امور اینترنتی اشراف کامل ندارند جهت تکمیل و ارسال اظهارنامه مغازه ، حتما باید از مشاوره مالیاتی تیمی زبده و کاربلد بهره مند گردند و یا انجام امور مالیاتی خود را به ایشان بسپارند ، تا مبادا دچار جرائم سنگین مالیاتی گردند . زیرا هر گونه ایراد و اشتباهی در روند تکمیل و ارسال اظهارنامه مغازه عواقب داشته و سبب بروز مشکلات خواهد گردید .

ارسال اظهارنامه مغازه ( خود اظهاری ) :

ارسال اظهارنامه مغازه یا بهتر بگویم ارسال اظهارنامه مالیاتی به روش خود اظهاری ، شخص اقدام به پر کردن و تکمیل اظهارنامه مالیاتی می نماید ، و درآمد سالیانه خویش را بدون کم و کاست محاسبه و ابراز می نماید و مالیات آن را به سازمان امور مالیاتی پرداخت می نماید .

ارسال اظهارنامه مالیاتی به 2 صورت ذیل صورت می پذیرد :

1 – ارسال اظهارنامه مالیاتی به روش انفرادی ؛ جهت اشخاصی صورت می پذیرد که در شغل خود تنها هستند و به صورت انفرادی عمل می نمایند .

2 – ارسال اظهارنامه مالیاتی به روش مشارکتی ؛ جهت اشخاصی صورت می پذیرد که شریک دارند ، که در این روش یکی از شرکا می بایست جهت تکمیل اظهارنامه اقدام نماید .

 

 

ارسال اظهارنامه مغازه

ارسال اظهارنامه مغازه ( ارسال اظهارنامه اشخاص حقیقی ) :

ارسال اظهارنامه مغازه یا به عبارت دیگر ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی شامل گروه های مختلفی ( 3 گروه ) می گردد و تکالیف مالیاتی گروه های مختلف نیز با یکدیگر متفاوت می باشد .

هر کدام از این گروه ها شامل صنف ها و مشاغل مختلف بوده و تکالیف مالیاتی باید بر اساس گروهی که مشمول شما می گردید صورت پذیرد ، که در ذیل به این گروه ها اشاره خواهیم نمود :

1 – گروه اول :

  • ) اشخاصی که کارت بازرگانی دریافت نموده اند
  • ) اشخاص دارای هتل 3 ستاره و یا بالاتر
  • ) صاحبان فروشگاه های زنجیره ای
  • ) صاحبان واحدهای تولیدی و کارخانه ها
  • ) صرافی ها
  • ) کلینیک های تخصصی ، زایشگاه ها و بیمارستان ها

 

  • – گروه دوم :

این گروه شامل اشخاصی می گردد که مجموع مبلغ فروش  کالا و خدمات سال قبل یا 10 برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده طبق آخرین برگ مالیاتی عملکرد سال 1391 و به بعد که تا تاریخ پایان دی ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ شده باشد ، هر کدام بیشتر از 10 میلیارد ریال و تا 30 میلیارد ریال باشند .

  • – گروه سوم :

مودیانی که در گروه اول و دوم قرار نمی گیرند جزء گروه سوم محسوب می گردند

 

ارسال اظهارنامه مغازه و ثبت ارقام :

ارسال اظهارنامه مغازه خود را به شرکت حسابدارب و یا موسسه حسابداری بسپارید تا خدایی نا کرده دچار مشکل نگردید . تهیه ، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی تخصص ماست . ثبت ارقام مفتخر می باشد ، با بهره مندی از تیمی خبره و کار بلد ، ارائه دهنده هر گونه خدمات حسابداری ، حسابرسی ، مالیاتی و مشاوره ای جهت شما عزیزان باشد .

کافیست با یک تماس از مشاوره ی مشاورین مالی و مالیاتی ما در ثبت ارقام بهره ببرید ، تا با خیالی آسوده و دور از دغدغه هایی از این دست ، انجام امور مالی و مالیاتی خود را به ما بسپارید .

 

 

 

 

فهرست
Call Now Button
×

سلام به سایت ما خوش آمدید:

× واتساپ